...personal travel web

Brisbane a okolí
Sunshine Coast
Fraser Island
Fraser Coast
Capricorn Coast
Cape Hillsborough
Whitsundays
Townsville
Magnetic Island
Z Townsville do Innisfailu
Atherton Tableland
Cairns a okolí
Port Douglas a NP Daintree
Great Barrier Reef

Capricorn Coast

www.capricornholidays.com.au
Pobřeží Kozoroha, jak by se dal název téhle části středního Queenslandu přeložit, bych si dovolil označit jako velký mezník naší trasy a to hned v několika směrech. Přechod Obratníku Kozoroha, který tudy prochází jen pár kilometrů pod Rockhamptonem, nás katapultuje do tropického pásma Austrálie, nad Bundabergem začíná jižní část Velkého bariérového útesu a přibližně od těchto míst (říká se, že od městečka Agnes Water) dál na sever je třeba v moři počítat s jedovatými medúzami.


Hlavní pláž v Yeppoonu
Pláž v Yeppoonu a
Great Keppel Island v pozadí

Jinak tenhle kousek Queenslandu nabízí zase a především famózní pláže a strhující pobřeží. Z měst jako Bundaberg, Gladstone nebo Town of 1770 se už dají podnikat výlety za podmořským světem kolem útesové bariéry, vnitrozemí oplývá bohatými nalezišti uhlí a drahých kamenů.


Hlavním byznys uzlem je více než sto tisícový Rockhampton, hlavní město australského hovězího, na což vás při průjezdu městem spolehlivě upozorní několik soch statných býků. Kromě pár historických budov, postavených během bohaté éry těžebního boomu, zoo, botanické zahrady a pár muzeí a kulturních středisek ale Rockhampton moc velkou parádu nenadělá, takže se jím profrčí rovnou do 38 kilometrů vzdáleného Yeppoonu.


Yeppoon je malé městečko na pobřeží s promenádou včetně památníku na vojáky bojující během II.světové války a bohatými možnostmi řádění po okolních peckách. Po ubytování v motýlku a letmém průzkumu okolí bereme zavděk večeří v thajské restauraci, která částečně kompenzuje ne zrovna druhově vytříbenou australskou kuchyni.Den 10 - 25.4. - Yeppoon a okolí -

Loriové mnohobarví jsou krasní papoušci, hýřící barvami, ráno byste je ale zabili, obzvlášť když si jich asi stovka vybere pro své ranní árie strom hned vedle vašeho motelu.


Cooberrie Park
Futrování klokanů v Cooberrie Parku

Bohužel původně plánovanou návštěvu ostrova Great Keppel nahradili delfíni v Tin Can Bay, tak jen smutně pozorujeme siluetu ostrova během procházky po yeppoonské hlavní pláži. Great Keppel Island je krásný ostrov se spoustou zapomenutých pláží, kopcovitým vnitrozemím porostlým buší a okolním oceánem, kde se dá cachtat se šnorchlem v kušně. Navíc je snadno dostupný lodí (vyplouvá z Rosslyn Bay nedaleko od Yeppoonu) a tudíž ideální destinací na jednodenní průlez ostrovem. Nicméně jsou tu i možnosti k přespání.


Než se vydáme dál na cestu ke Cape Hillsborough, zastavujeme ve zvířecím parku Cooberrie severozápadně od Yeppoonu, protože dětská část výpravy začíná pociťovat silný absťák po krmení klokanů a další fauně, čímž se na seznamu odškrtává v pořadí druhá návštěva podobného zařízení během celé cesty Queenslandem.
<-- ZPĚT|DÁLE -->