...personal travel web

SV.KRYŠTOF
NEVIS


INFO O ZEMISv. Kryštof a Nevis, cestopis, část II.

Nevis

Menší z ostrovů federace, Nevis, je poněkud klidnějším místem než Sv.Kryštof. Ostrov je dlouhý asi 11km a 8 km široký, v jeho středu se tyčí sopka Nevis Peak, jejíž vrchol ve výšce 985 m je snad stále zahalen v mracích. Svahy Nevis Peak pokrývá svěží zeleň, samotný ostrov pak lemují krásné nepřelidněné pláže, lákající své návštěvníky bílým pískem a průzračnou vodou. Na Nevisu žije 11 245 obyvatel, kteří jsou náležitě pyšní na svůj ostrov. I když je Nevis v některých záležitostech značně autonomní, má vlastní vládu a premiéra, v poslední době stále sílí hnutí za úplnou nezávislost Nevisu a vymanění se z federativního svazku se Sv.Kryštofem. V současnosti zastupují Nevis 3 zákonodárci z 11 volených členů Národního shromáždění St.Kittsu a Nevisu.


Pinney's beach, ostrov Nevis
Pinney's Beach

Výlet kolem Nevisu začínáme krátkou koupelí na nádherné a dlouhé pláži Pinney's Beach, jižně od Cades Bay, kde jsme se před malou chvílí vylodili z trajektu ze Sv.Kryštofa. Pokračujeme zastávkou v hlavním městě Charlestown, svou rozlohou spadající spíše do kategorie větší vesnice. Mezi nejpozoruhodnější místa metropole Nevisu patří Metodistický kostel, Anglikánský kostel Sv.Pavla a Židovský hřbitov. Najdete tu i Muzeum Horatia Nelsona a Muzeum historie Nevisu. Více informací na www.nevis-nhcs.org. V jižním cípu Charlestownu se nachází Bath Hotel, postavený J.Hugginsem kolem roku 1787 jako první turistický hotel v Karibiku poté, co byly poblíž objeveny termální prameny.


Nisbet beach a hora Nevis v pozadí
Nisbet Beach a Nevis Peak v pozadí

Dnes tu sídlí Úřad vlády. Stranou hlavní silnice vedoucí jižní částí ostrova se nachází, nedaleko od sebe, Montpelier Plantation Inn a Botanická zahrada Nevisu. V plantážním hostinci, splňujícím do puntíku všechny naše předpoklady o podobných zařízení, které jsme tu již viděli, včetně nádherné zahrady a rozlehlého domu zařízeného v duchu koloniálních dob, si dopřáváme relaxační přestávku spojenou s obědem. Botanická zahrada byla otevřená teprve v roce 1998 a nabízí procházku po sedmi akrech plochy, tématicky rozdělené do částí věnovaných palmám, kaktusům nebo tropickému ovoci. K vidění je i skleník s tropickou vegetací a malým vodopádem nebo malá vinice. Nisbet Beach je další z nejhezčích pláží Nevisu a nachází na jeho severním pobřeží. Nese jméno Fanny Nisbet, dcery tehdejšího guvernéra, která se na Nevisu provdala za admirála Nelsona (originál oddacího listu je uchován v anglikánském kostele Sv.Jana, pár kilometrů východně od Charlestownu).


Níže uvedené odkazy vám třeba usnadní výběr některé z aktivit, které lze na Nevisu provozovat. Samozřejmě se nabízí především pěší turistika nebo potápění a šnorchlování.


www.walknevis.com - pěší túry
www.nevisnaturetours.com - pěší túry
www.scubanevis.com - potápění na Nevisu
www.bikenevis.com - cyklistika na Nevisu


<-- ZPĚT| DÁLE -->